Sieć edukacji żywieniowej dla zrównoważonego rozwoju Euroregionu Nysa

SIEĆ

netsus – projekt realizowany przez niemieckie stowarzyszenie Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e. V. oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

PROJEKT

Wspólny projekt Christlich Sozialen Bildungswerk Sachsen e.V. i Wydziału Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

AKTUALNOŚCI

Nad czym teraz pracujemy? Jakie są najbliższe daty?

PLATFORMA EDUKACYJNA

Dostęp do platformy edukacyjnej nt. „zrównoważonego żywienia” – strona logowania i możliwość rezerwacji.

Platforma edukacyjna w skrócie

Tutaj znajdziesz w krótkich filmach przegląd tego, czego możesz się spodziewać w module edukacyjnym na temat „Zrównoważone odżywianie” dla poszczególnych rozdziałów.

Film obrazowy od Farmy dla Dzieci i Młodzieży Hoyerswerda

Tutaj dowiesz się, czego możesz się spodziewać na lekcjach projektowych w centrum zielarstwa i żywienia na Farmie dla Dzieci i Młodzieży.

WYDARZENIA

  Grudzień 2022  
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

NEWS

Auch im Winter lässt sich im heimischen Garten noch einiges finden.
Vor allem Kohlgemüsesorten wie Rotkohl, Grünkohl oder Rosenkohl wachsen auch bei niedrigen Temperaturen und lassen sich so im Winter frisch ernten.
Ergänzt wird das breite Angebot durch verschiedenes Lagergemüse. Hierzu zählt beispielsweise verschiedenes Wurzelgemüse wie Möhren oder Pastinaken.

In unseren Videobeiträgen erklären wir Ihnen nicht nur, warum Wintergemüse sehr gesund ist, sondern auch, wie Sie ausgewählte Gemüsesorten schmackhaft zubereiten können.

W dniu 28 września 2021 r. partnerzy spotkali się po raz ostatni w ramach projektu. Wspólnie przyjrzeli się temu, co udało się osiągnąć i podsumowali ważne rezultaty współpracy w ciągu ostatnich dwóch lat.

W terminie od 28 sierpnia do 12 września 2021 odbył się cykl szkoleń dla edukatorów żywieniowych. Szkolenie miało na celu wzmocnienie kompetencji edukatorów żywieniowych, które pozwolą im na samodzielne prowadzenie edukacji dla dzieci i młodzieży w Euroregionie Nysa.

 
Logo CSB
Logo Universität
Logo Interreg Polen und Sachsen